Strona główna‎ > ‎

Wiadomości i ogłoszenia


konferencja-programowanie

opublikowane: 4 maj 2017, 01:27 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 4 maj 2017, 01:30 ]


Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję i warsztaty nauczycieli, którzy: 
 • będą w najbliższej przyszłości uczyli programowania w klasach IV-VII szkoły podstawowej, 
 • będą uczyli w klasach I-III szkoły podstawowej, a z dowolnych przyczyn nie uczestniczyli w konferencji 25 lutego 2017 r. 
 • nie uczą przedmiotów informatycznych, ale z dowolnych względów zajmują się “kodowaniem” z uczniami (lub przewidują taką możliwość).
Konferencja w większości wypełniona jest serią kilku równoległych warsztatów do wyboru. Jesteśmy przekonani, że po spotkaniu będą Państwo zdania, że “kodowanie” z uczniami ma sens i potencjał, wcale nie sprowadzający się do uczenia programowania. A także, że jest to w Waszej mocy! 
 • Czas: 13 maja (sobota), 10:00 – 14:50 (zgłoszenia do 11 maja 2017 lub do wyczerpania limitu miejsc) 
 • Miejsce: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, początek w nowej sali 011 (parter) Odpłatność: bezpłatna (warsztaty także)
 • Program i szczegóły: bit.do/programowanie lub goo.gl/wvpBRD (wielkość liter ma znaczenie) 
 • Formularz zgłoszeniowy: bit.do/zglaszam lub goo.gl/PV491p (wielkość liter ma znaczenie) 
 • Organizator: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej 
 • Wszelkich informacji szczegółowych udzielają konsultanci Jolanta Biernat i Lechosław Hojnacki, telefon: tel. 33 812-37-15 w. 116, e-mail: jbiernat@wombb.edu.pl i lhojnacki@wombb.edu.pl 
 • Współpraca: Mistrzowie Kodowania 
 • Dla kogo: konferencja kierowana jest przede wszystkim do nauczycieli klas IV-VII szkoły podstawowej. Zapraszamy także dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli oraz nauczycieli pracujących w świetlicach lub organizujących zajęcia pozalekcyjne dla dzieci wzmiankowanej grupy wiekowej, a także tych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, którzy nie mogli uczestniczyć w konferencji 25 lutego 2017 r. 
Nauka połączona z zabawą wpływa na umiejętność rozwiązywania różnorodnych problemów i to nie tylko typowych szkolnych zadań, ale również wyzwań w zwykłych, codziennych sytuacjach. Pokażemy, że kodowanie, może być i łatwe, i owocne, i zabawne i dla Waszych uczniów, i dla Was! Zaprosiliśmy w tym celu kilkoro dobrych fachowców i praktyków.

Konferencja regionalna z warsztatami “Kodujemy z dzieciakami - nowe priorytety, nowe możliwości”

opublikowane: 9 lut 2017, 05:52 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 9 lut 2017, 05:57 ]


Serdecznie zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na bezpłatną konferencję oraz kilka równoległych warsztatów do wyboru. Jesteśmy przekonani, że po spotkaniu będą Państwo zdania, że “kodowanie” z uczniami ma sens i potencjał, wcale nie sprowadzający się do uczenia programowania. A także, że jest to w Waszej mocy.
 • Czas: 25 lutego (sobota), 10:00 - 14:20 (zgłoszenia do 23.2.2017 lub do wyczerpania limitu miejsc)
 • Miejsce: RODN “WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, początek w nowej sali 001
 • Odpłatność: bezpłatna (warsztaty także)
 • Program i szczegóły: bit.do/kodujemy lub goo.gl/hRCJhV (wielkość liter ma znaczenie)
 • Formularz zgłoszeniowy: bit.do/zglaszam lub goo.gl/YiEJYW (wielkość liter ma znaczenie)
 • Organizator: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej
  Wszelkich informacji szczegółowych udzielają konsultanci Jolanta Biernat i Lechosław Hojnacki,
  telefon: tel. 33 812-37-15 w. 116, e-mail: jbiernat@wombb.edu.pl i lhojnacki@wombb.edu.pl
 • Współpraca: Mistrzowie Kodowania
 • Dla kogo: konferencja kierowana jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Zapraszamy także dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli oraz nauczycieli pracujących w świetlicach lub organizujących zajęcia pozalekcyjne dla dzieci wzmiankowanej grupy wiekowej.
Nauka połączona z zabawą wpływa na umiejętność rozwiązywania różnorodnych problemów i to nie tylko typowych szkolnych zadań, ale również wyzwań w zwykłych, codziennych sytuacjach. Pokażemy, że kodowanie, może być i łatwe, i owocne, i zabawne i dla Waszych uczniów, i dla Was! Zaprosiliśmy w tym celu kilkoro dobrych fachowców i praktyków.

Ostatnie spotkanie Sieci MoNa i OK w roku szkolnym 2015/2016: koniec sierpnia. Miłych wakacji!

opublikowane: 24 cze 2016, 01:57 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 24 cze 2016, 01:58 ]


Ostatnie spotkania Sieci OK i MoNa planujemy na końcówkę sierpnia. Termin zostanie dobrany w uzgodnieniu z Uczestnikami. 

Jeżeli komukolwiek z Pastwa zaświadczenie o udziale w Sieci jest potrzebne wcześniej, bardzo proszę o kontakt. Zachęcam także do wszelkich kontaktów, także w czasie wakacji. Przez większość wakacji jestem dostępny w WOM. 


Życzę udanego wypoczynku wakacyjnego.
Lechosław Hojnacki

Najbliższe spotkanie Sieci Mobilnych Nauczycieli: 18.01.2016. W planie głównie gamifikacja na różne sposoby.

opublikowane: 14 sty 2016, 07:06 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 14 sty 2016, 07:25 ] Zapraszam na kolejne spotkanie Sieci w poniedziałek 18 stycznia 2016 r. na godz. 16:00 do sali 207 budynku A (ul. Legionów 25).

 Będziemy mieli co robić ;-) , jednak jeżeli ktoś Was ma w tej tematyce ciekawe pomysły, zasoby, zna jakieś nowe narzędzia etc., bardzo zachęcam do podzielenia się z innymi.

Serdecznie zapraszam.

Informatyczny Puchar Beskidów: weź udział, zachęcam NIE TYLKO informatyków!

opublikowane: 16 gru 2015, 06:08 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 16 gru 2015, 06:13 ]


Strona konkursu i szczegóły

Trwają zapisy do pierwszej edycji ogólnopolskiego Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów z całej Polski. Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii.

Każdy uczeń zgłaszający się do konkursu wybiera jedną z trzech dostępnych specjalizacji: 
 1. grafikę komputerową  - składającą się z testu wiedzowego i pracy graficznej możliwej do wykonania w wybranym przez siebie programie do grafiki rastrowej (zob. przykładowe zadania)
 2. programowanie - składające się z testu wiedzowego i zadania programistycznego, do wykonania w wybranym przez siebie języku programowania (zob. przykładowe zadania)
 3. projekt informatyczny (grupowy lub nie) - dziesięciominutowy pokaz projektu okołoinformatycznego - związanego z informatyką, mechaniką, elektroniką, sterowaniem itp. Oceniana będzie pomysłowość oraz innowacyjność przedstawianego projektu.
Termin zawodów: 16 lutego 2016 r

Zapisy: do 31 stycznia 2015 r.

Prosimy o przekazywanie dalej informacji.  Opiekunem projektu nie musi być informatyk (nauczyciel informatyki/TI). Zwłaszcza trzecia z wymienionych specjalizacji została sformułowana na tyle szeroko, aby dać okazję wykazania się każdemu, kto robi coś naprawdę ciekawego.

Wszelkie aktualne informacje na stronie konkursu: ipb.e-zstih.edu.pl

II spotkanie Sieci Mobilnych Nauczycieli MoNa: 30.11, godz. 16:00

opublikowane: 12 lis 2015, 04:29 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 12 lis 2015, 04:33 ]


Zapraszam na II spotkanie Sieci. Zgodnie z ustaleniami spotkamy się 30.11.2015 r. o godz. 16:00 w sali 207, ul. Legionów 25, BB.
Tematem przewodnim będą blogi (z różnych punktów widzenia: technicznego i merytorycznego, z przykładami na czele). Zapraszam także do mojej własnej demonstracji: wykorzystanie tabletów i smartfonów do prostych realizacji technologii obrazu 3D i sferycznego.

Sieć Mobilnych Nauczycieli MoNa w tym roku: start 21 września.

opublikowane: 15 wrz 2015, 06:06 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 15 wrz 2015, 06:11 ]Zapraszam wszystkich, którzy mają chęć kontynuować (lub rozpocząć)
udział w Sieci współpracy i samokształcenia w roku szkolnym 2015/2016
na pierwsze spotkanie nowej edycji 21 września o godz. 16:00.
Tematyka spotkania: nowe (po wakacjach) możliwości Classroom i innych znanych nam już narzędzi, prosty przykład zadania w Classroom (czyli przyzwyczajamy się do tej platformy współpracy), Quizizz (czyli mocna konkurencja dla Kahoota) ew. inne na Wasze życzenia.
Miejsce: sala 207 budynku głównego RODN "WOM" (Legionów 25, Bielsko-Biała).
Z założenia będziemy się spotykali średnio raz w miesiącu, mam
nadzieję, że nie zawsze w murach RODN "WOM". W przerwach będziemy się
starali popracować odrobinę zdalnie.

Materiały z konferencji Nowoczesne technologie mobilne i chmurowe przydatne w każdej klasie 9.5.2015 r.

opublikowane: 11 maj 2015, 01:14 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 11 maj 2015, 01:31 ]


Materiały pojawiają się na podstronie konferencji - w miarę nadsyłania przez Prelegentów. Dla zachowania porządku - będą układane nazwiskami Prelegentów (w kolejności wystąpień). Spodziewamy się, że komplet będzie gotowy w ciągu paru najbliższych dni.

Konferencja regionalna "Nowoczesne technologie mobilne i chmurowe przydatne w każdej klasie" 9.5.2015 w Bielsku-Białej

opublikowane: 5 maj 2015, 01:54 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 5 maj 2015, 01:55 ]


W najbliższą sobotę zapraszam na Konferencję Regionalną "Nowoczesne technologie mobilne i chmurowe przydatne w każdej klasie. Tylko sprawdzone pomysły praktyków."
Konferencja kierowana jest do nauczycieli różnych typów i poziomów szkół. Zgromadziliśmy dużą porcję sprawdzonych pomysłów, prostych i efektywnych rozwiązań. Zaprezentują je osoby, które posługują się nimi w praktyce. Tempo konferencji będzie szybkie. Zapraszamy nauczycieli wszystkich poziomów szkół, bo większość rozwiązań daje się zaadaptować w różnych warunkach. Każdy znajdzie kilka pomysłów dla siebie.
 • Program: goo.gl/OgLspP
 • Czas: 9 maja 2015 r. godz. 10:00-14:10
 • Miejsce: ul. Legionów 24, Bielsko-Biała (siedziba RODN "WOM").
 • Odpłatność: zero.
 • Sponsorzy i reklamodawcy: nie ma; pokazujemy tylko to, do czego jesteśmy naprawdę przekonani.
Zapraszam
Lechosław Hojnacki (organizator)
Informacje dodatkowe pod 
tel. 33 812 37 15 w. 116 
lub e-mailem: lhojnacki@wombb.edu.pl

"Mały budynek" RODN "WOM" w Bielsku-Białej - fragment frontowej elewacji. Fot. L. Hojnacki.

Spotkania Sieci MoNa: 28 kwietnia i 5 maja 2015

opublikowane: 22 kwi 2015, 13:23 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 22 kwi 2015, 13:25 ]


Bardzo proszę o rejestrowanie się na spotkania Sieci, które Was interesują:

 • 28.04 (wtorek) o godz. 15:00 w RODN "WOM" w Bielsku-Białej (II piętro)
  Tematyka: od Kahoota do Formularzy Google - proste quizy i testy własnej roboty. Jak je zgamifikować, co zrobić z wynikami - pokazują praktycy.
  Formularz rejestracyjny na spotkanie 1

 • 05.05 (wtorek o godz. 15:00 w RODN "WOM" w Bielsku-Białej (II piętro). Tematyka: Google Classroom w szkolnych zastosowaniach.
  Formularz rejestracyjny na spotkanie 2
Google Classroom jest najprostszą istniejącą platformą e-learningową. Jest ona
dostępna bezpłatnie dla wszystkich szkół, które przejdą stosowną
procedurę rejestracyjną (szkoła musi to zrobić we własnym zakresie i
nie jest to specjalnie trudne (jednak wymaga stosownych zabiegów
informatyka). Dla celów spotkania planuję założyć wszystkim
uczestnikom konta ćwiczebne w Google Classroom Kolegium
Nauczycielskiego (żeby umożliwić współpracę podczas spotkania).1-10 of 23