technologie POLECANE (I NIE POLECANE)

DYSK GOOGLE, A W NIM:

ORAZ Arkusze, Formularze, Rysunki, Mapy, Dysk online (pliki) etc.

Polecane źródła zewnętrzne

  • enauczanie.com/mobilne/g-learning Red.: L. Hojnacki. Dział portalu enauczanie.com traktujący o edukacyjnych mozliwosciach usług Google, w tym pakietu G-Suite for education.
  • Klasa bez papieru - z Dyskiem Google Tłum. L. Hojnacki i inni. Przewodnik polski w formacie dokumentu online Dysku Google (da się go wydrukować lub pobrać w formacie PDF).

OPROGRAMOWANIE OFFLINE - MAŁE, BEZPŁATNE, PROSTE

Programiki offline mają sens, jeżeli dysponujemy sprzętem o bardzo słabych parametrach (netbooki, bardzo stare pecety), albo kiedy nie mamy dostępu do Sieci.

Eclipse Crossword (krzyżówki)

Bezpłatny program edukacyjny do tworzenia krzyżówek.

Ma bardzo niskie wymagania systemowe.

EclipseCrossword.ppt
Prez. 1. Obsługa Eclipse Crossword. Stara prezentacja PPT (podgląd, mozna też pobrać), nieco się "rozjeżdża", ale jest po polsku.

Hugin - baśniowe panoramy

Hugin - panorama photo stitcher, to bardzo interesujący program offline do kreatywnego łączenia serii zdjęć w jedną panoramę (pionowa, pozioma, kulista etc.). Może warto się pobawić w stwórcę nowych światów?

Program jest dostępny:

Zobacz przykłady obrazów:

Fot. 1. Old Town Square (Rynek staromiejski). Panorama Hugin zrobiona z serii zdjęć. Fot.: flickr.com/photos/gadl/ / CC BY-SA 2.0

Przetwarzanie grafiki offline

Stellarium. Świetny program do obserwacji astronomicznych.

  • pozwala prowadzić realistyczne obserwacje astronomiczne bez teleskopu - program zawiera ogromną bazę obiektów kosmicznych,
  • można dokładnie zobaczyć zmiany zachodzące na nocnym niebie - dzieje się to m.in. dzięki opcjom takim jak zmiana daty, lokacji, czy przyśpieszenie czasu,
  • można nim wspomagać obserwacje z użyciem teleskopu.

Darmowy, po polsku, prosty i intuicyjny w obsłudze, mao wymagający, wieloplatformowy - zadziała na każdym systemie operacyjnym.

Vid. 1. Tak wygląda praca ze Stellarium.

Sweet Home 3D

Pozwala na bardzo proste zaprojektowanie domu lub mieszkania. Oferuje ppodgląd projektu na żywo, w trzech wymiarach. Możemy zmieniać kolory ścian i podłóg, meblować. Możemy korzystać z dość obszernej, wbudowanej bazy tekstur i mebli lub pobierać nowe z Internetu. Aplikacja bardzo dobrze sprawdza się już w klasach 1-3. Duże możliwości programu cieszą i motywują.

Zob. też: