z Konferencji "Nowoczesne technologie mobilne i chmurowe..." 9.5.2015 r.

Materiały prelegentów

Lechosław Hojnacki (hojnacki.net)

Katarzyna Krywult (krywult.enauczanie.com)

Joanna Apanasewicz (apanaski.blogspot.com)

Prezentacje Google Online

Prezentacje Google online, to dojrzałe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, dysponujące niespotykanie szerokim zestawem możliwości technicznych i zastosowań edukacyjnych. Jako jedyny z powszechnie znanych pakietów (PowerPoint, Impress, Prezi etc.) pozwala między innymi na zupełnie bezpłatne (i bez reklam):

TEST-PREZENTACJI-GOOGLE

Ta prezentacja Prezentacji Google powstała w całości online. Odtwarza się automatycznie (jeden obiekt na trzy sekundy). Można to zmieniać myszą lub klawiaturą. Zobacz więcej.

Polecane źródła zewnętrzne

OPROGRAMOWANIE OFFLINE - MAŁE, BEZPŁATNE, PROSTE

Programiki offline mają sens, jeżeli dysponujemy sprzętem o bardzo słabych parametrach (netbooki, bardzo stare pecety), albo kiedy nie mamy dostępu do Sieci. 

Eclipse Crossword (krzyżówki) 

Bezpłatny program edukacyjny do tworzenia krzyżówek. 

Ma bardzo niskie wymagania systemowe.

EclipseCrossword.ppt
Prez. 1. Obsługa Eclipse Crossword. Stara prezentacja PPT (podgląd, mozna też pobrać), nieco się "rozjeżdża", ale jest po polsku.

Hugin - baśniowe panoramy

Hugin - panorama photo stitcher, to bardzo interesujący program offline do kreatywnego łączenia serii zdjęć w jedną panoramę (pionowa, pozioma, kulista etc.). Może warto się pobawić w stwórcę nowych światów?

Program jest dostępny:

Zobacz przykłady obrazów:

Fot. 1. Old Town Square (Rynek staromiejski). Panorama Hugin zrobiona z serii zdjęć. Fot.: flickr.com/photos/gadl/ / CC BY-SA 2.0 

Przetwarzanie grafiki offline

Stellarium. Świetny program do obserwacji astronomicznych.

Darmowy, po polsku, prosty i intuicyjny w obsłudze, mao wymagający, wieloplatformowy - zadziała na każdym systemie operacyjnym.

Vid. 1. Tak wygląda praca ze Stellarium.

Sweet Home 3D

Pozwala na bardzo proste zaprojektowanie domu lub mieszkania. Oferuje ppodgląd projektu na żywo, w trzech wymiarach. Możemy zmieniać kolory ścian i podłóg, meblować. Możemy korzystać z dość obszernej, wbudowanej bazy tekstur i mebli lub pobierać nowe z Internetu. Aplikacja bardzo dobrze sprawdza się już w klasach 1-3. Duże możliwości programu cieszą i motywują.

Zob. też: